NASIL KİRALARIM ?

Bisiklet kiralama Kobis üye kartı ve Kişiselleştirilmiş Kent Kart ile yapılmaktadır. Kredi Kartı ile kiralama ileri tarihlerde devreye alınacaktır.

KOBİS Üye Kartı İle

Kocaeli Fuarı içindeki Seyahat Kartları Bürosundan sisteme üye olarak 10 TL karşılığında KOBİS üye kartlarınızı alabilir ve kontör yükleyerek bisiklet kiralayabilirsiniz. Üyelik için kimlik bilgileri gerekmektedir. (Nüfus cüzdanı) Kobis Üye Kartı alabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir.(Yasa Gereği) Üye kartınızı bisiklet park yerlerindeki panele okutup 4 haneli şifrenizi girerek giriş tuşuna basarak bisikletinizi alabilirsiniz. Bisikleti teslim ederken boş ve hizmet dışı olmayan park yerine bisikleti bırakarak ekranda teslim alınmıştır uyarısını görmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde sistemde bisikleti teslim etmediğiniz görülür. Kayıtlı üye değil iseniz üye işlemleri sayfasından üye ol linkine tıklayarak üyelik formunda istenen bilgileri doldurarak anında sisteme üye olabilir. Kart ücreti ve dolum işlemlerini kredi kartınız ile web sitesindeki Üye Kartı Al-Kredi Yükle linkinden yapabilirsiniz. Kredi kartı kullanmadan da üye kartınızı Fuar içi Ulaşım ve Trafik Yönetimi Dairesi Başkanlığı Seyahat Kartları Biriminden sisteme internet üzerinden üye olduğunuzu belirterek 10 TL karşılığında alabilir ve dolum yapabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş Kent Kart İle

Sadece kişiselleştirilmiş seyahat kartları ile üyelik işlemleri yapılabilmektedir. Kişiselleştirilmiş kartlar; 18 yaş üzeri Öğrenci Kartları, Öğretmen Kartları ve 60-65 yaş üzeri seyahat kartı sahiplerini ifade etmektedir. Kent kartınızla Akıllı Bisiklet İstasyonlarında bulunan kiosktaki adımları takip ederek bisiklet kiralayabilirsiniz. İşlem adımları, istasyonda bulunan kiosk panellerinin yan kısımlarındaki görsellerde anlatılmaktadır. Üyelik işlemi ve hesap işlemlerinden kredi aktarımı tamamlandıktan sonra bisiklet park yerlerindeki panele 4 haneli şifrenizi girip, giriş tuşuna basarak bisikletinizi alabilirsiniz. Bisikleti teslim ederken, boş ve hizmet dışı olmayan, yeşil ışığı yanan park yerine bisikleti bırakarak, ekranda teslim alınmıştır uyarısını görmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kiralama işlemi sonlandırılamamış olabilir. Şüpheli teslim işlemleri ile ilgili Alo 153 çağrı merkezi hattını arayabilirsiniz.